... o polityce, o mediach, o życiu

Witaj!

Osiemnastoletnia licealistka pisząca bloga, wyrażająca w słowach swoje poglądy, odczucia, pokazująca to, co inspirujące, ciekawe, godne uwagi. Ciekawa świata i głodna (co nikogo z jej otoczenia nie dziwi) nowych przygód. Weronika. Tak, to ja, a to jest mój blog - zlepek wszystkiego. Mieszaniec. Kundelek. Ale i tak kocham go nad życie. Witam serdecznie!

Archiwum

Statystyka

Popularne posty

Kim jestem?

||
Redwhitness. Urodzona 3 kwietnia 1999 r. Nikt nie podejrzewał, że drzemie w niej taki humanista. Ba, z początku wszyscy liczyli na chłopca, a o Weronice nie było nawet mowy. Widać, los sprawił jej rodzicom psikusa, bo ot, urodziła się kobietka. 

Zakochana w kotach, stylu skandynawskim, motywach leśnych i w ładnych instagramach, blogerka z sześcioletnim stażem, poeta-amator. Nie pogardzi interesującą książką. Jak pisanie to tylko z herbatą w dłoni. Do swojej osoby podchodzi z dystansem, a do pasji z zamiłowaniem.

Nazywam się Weronika i mam lat 18. Uczęszczam do liceum ogólnokształcącego do klasy lingwistycznej (z rozszerzonym językiem angielskim, hiszpańskim oraz wiedzą o społeczeństwie) Zamieszkuję średniej wielkości miasto na Górnym Śląsku. Interesuje mnie wszystko to, co związane z krajami skandynawskimi (w głębi duszy wierzę, że kiedyś podbiję Norwegię). Uwielbiam naukę języków obcych, historię, a w szczególności średniowiecze oraz okres drugiej wojny, dobrą kawę, interesującą wieczorną lekturę oraz aranżowanie wnętrz. Jestem maniaczką porządku. Nie znam pojęć takich, jak: "kurz", "brud", "bałagan". Nie znam, ponieważ z tymi terminami walczę skutecznie. Muszę mieć wszystko posegregowane, ponieważ w innym wypadku nie potrafię się skupić. Kocham zwierzęta, ale w szczególności moje serce podbiły koty (to im poświęciłam blog Mruczymy). Nie cierpię za to dwulicowości, kłamstwa oraz obłudy.


Moje (po)twory


Nigdy nie potrafiłam prowadzić jednego bloga i trzymać się jednej tematyki. Bywały czasy, gdy współtworzyłam aż dwadzieścia stron! Dziś zostały tylko cztery (z Redwhitness inaczej włącznie). Gdzie się udzielam? Dla kogo tworzę? O kim lub o czym piszę? Przekonajcie się sami.
Katalog grafików - spis blogów, których autorzy zajmują się grafiką. Publikuję tam przeglądy ich stron, artykuły, organizuję konkursy, a także staram się pomagać osobom z zewnątrz, które poszukują idealnego szablonu dla siebie. Spis współtworzę z kilkoma redaktorkami, bez których sama nie dałabym sobie rady. Katalog wymaga wielu poświęceń i czasu, którego ostatnio mam niewiele.

Mruczymy blog ten poświęcony jest kotom. Tak, kotom. Uważam, że to wspaniałe, mądre i piękne zwierzęta, a moja strona jest właśnie o nich. Co tam znajdziecie? Przede wszystkim poradniki, artykuły, ciekawostki oraz masę wspaniałych fotografii świetnej jakości z naszymi kochanymi czworonogami w roli głównej.

Kolczykowe cuda - strona niegdyś współtworzona z przyjaciółką, którą kilka lat temu poznałam przez internet. Jak na razie blogiem zajmuję się sama, ale jestem zdania, że idzie mi bardzo dobrze. Kilka razy w miesiącu publikuję tam jakiś post. A to o trendach, a to o moich nowych nabytkach, a to o inspiracjach. Jest na co popatrzeć - każda sroczka znajdzie coś dla siebie!